KONST / Litografier / Färglitografi 10313111
nr 1031 3111
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Jan Naliwajko (f. 1938), kvinna, 328/360, signerad, bladets mått: 70x60
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 18 april 2016
kl 18:39:25
15/4 16:39:34
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko